Класифікація плям і методи боротьби з ними

Контакты

06.04.2018

Категорії: Статті

Класифікація плям і методи боротьби з ними. Всі види забруднень діляться на ті, які розчиняються у воді, і ті, які водостійкі. Також плями класифікуються за групами виходячи з походження:

  • Косметичні;
  • Харчові плями;
  • Лікарські;
  • Побутові плями;
  • Плями від продуктів обміну.

У групі харчових плям, теж є підрозділи. Сюди можна віднести: плями жирового походження, білкового, плями містять кислоти і плями від напоїв.
Білкові (молоко, яйця) – легко виводяться якщо вони свіжі. Досить замочити забруднення у воді або слабкому лужному розчині. Але якщо таке пляма пропрасувати праскою – то білкові забруднення стають складно виведеними.

Жирові (Соус, кров, масло) – найпоширеніший тип плям. Вивести таку пляму можна тільки відразу замочивши, так як жирові речовини, проникнувши глибоко в тканину, закріплюються там, і будь-яке зволікання тільки погіршує ситуацію. Жир при контакті з тканиною, під впливом тепла тіла розпливається і дуже добре вбирається в волокна. Старі плями навіть проходять тканину наскрізь.

Забруднення від ягід і вина слід промити теплою водою відразу після його появи. Якщо цього не зробити, то барвник набуває міцність і його можна буде видалити тільки в хімчистці, і то, на деякі плями не дають гарантії видалення.

До косметичних плям відносяться плями виникають за допомогою косметичних препаратів. Сюди можна віднести: духи, помаду, туш для вій, лак для нігтів, рум’яна, креми для рук і особи, лак для волосся, гелі для укладання і багато іншого. Для кожного пункту – свій рецепт видалення, так як основа у препаратів різна. Наприклад, візьмемо духи. Свіжі плями – сильно пахнуть. І видаляти їх потрібно саме в цьому стані. Чим старіше пляма від парфумів – тим важче його вивести, адже ефірні масла з часом перетворюються в трудноудалимой з’єднання, через процеси окислення і полімеризації.

Плями від лікарських препаратів зазвичай мають забарвлення. До них відносяться плями від зеленки і йоду, риб’ячого жиру, наприклад.

У категорію побутових плям можна сміливо відносити всі ті забруднення, які трапляються з нами в процесі відпочинку або роботи. Плями від трави, масла, іржі, клею, крему для взуття та ін.

Як вивести пляму?

Щоб напевно пляма вивелося з тканини – необхідно після попередніх замочування і замивання, довірити справу професіоналам. Якщо забруднення на одязі – відвезти її в хімчистку. Якщо ж пляма з’явилася на дивані або кріслі, на шторах або килимі – викликати клінінгову компанію, у якої є арсенал чистячих і миючих засобів здатних впорається з забрудненням будь-якого походження.