Manzana: Новий тренд в питанні безпеки в Україні

Всі знають, як виглядає вогнегасник і для чого він призначений. За правилами пожежної безпеки вогнегасники повинні знаходитися в кожному офісі і навіть в кожному кабінеті. І більшість компаній виконують ці вимоги. Але, як виявилося, цього недостатньо для того, щоб в екстреній ситуації працівники офісу не розгубилися і все-таки скористалися вогнегасником за призначенням.

За даними соціологічного опитування близько 30% дорослого населення не знають, як користуватися вогнегасником, вже не кажучи про практичне застосування. Адже теорія це, звичайно, добре, але в екстрених ситуаціях, коли немає часу читати інструкцію, люди губляться, починають панікувати, що може призвести до жахливих наслідків.
Саме через це співробітники компанії Dr Reddy’s, провідного виробника фармацевтичних препаратів, вирішили підійти до цього питання з усією відповідальністю, властивою істинним патріотам своєї справи.

«Основна місія нашої компанії – забезпечувати людей доступними й інноваційними ліками, щоб допомогти людям жити здоровим життям. Задля досягнення цієї мети ми керуємося цінностями компанії, однією з яких є безпека. Ми намагаємося робити це на всіх рівнях: від безпечного виробництва високоякісних лікарських препаратів до забезпечення безпеки співробітників в рамках окремо взятого офісу», сказала Ірина Пекшева, інженер з охорони праці компанії Dr Reddy’s.

Саме Ірина звернулася в компанію Manzana з проханням провести інструктаж щодо цільового використання вогнегасників. Як заявила директор компанії Manzana Анна Соловей, «ми з радістю взялися за організацію цього заходу, тому що в нинішній ситуації такий досвід може бути корисний кожному».
За словами Анни, компанія Manzana досить часто надає своїм клієнтам послуги з перезарядки або придбання вогнегасників. «Наші клієнти мають теоретичними знаннями в даній області, особи, відповідальні за протипожежну безпеку, регулярно відвідують курси навчання з пожежної безпеки. А ось з практичними навичками ми зіткнулися вперше».
Інструктаж проходив за містом на спеціалізованому пожежно-випробувальному полігоні і складався з 2 частин: теорії і, звичайно ж, практики. В рамках теоретичної частини, співробітники компанії Dr Reddy’s були ознайомлені з основними видами вогнегасників, зоною їх застосування та особливостями гасіння пожеж і загорянь.
До практичної частини організатори підійшли з усією відповідальністю.

«Для того, щоб люди могли в повній мірі відчути масштаби і особливості спалаху, для практики було надано повноцінне робоче місце будь-якого офісного співробітника: стіл, стілець і екран телевізора (в якості заміни комп’ютера)», повідомив представник компанії Manzana.

Підпалити наданий інвентар не склало ніяких труднощів, що говорить про легку займистість матеріалів. Отже, вогонь є, пора гасити. Всіх по черзі одягли в захисний костюм, дали в руки вогнегасник і відправили боротися зі стихією.

«На практиці все виявилося значно складніше, ніж уявлялося на теоретичній частині», зізналася директор компанії Manzana, яка теж вирішила відчути всі особливості пожежогасіння.

Всі співробітники компанії Dr Reddy’s впоралися з поставленим перед ними завданням і змогли погасити палаючий вогонь. Хочеться привітати курсантів з упішно проведеним інструктажем і дуже хочеться сподіватися, що набуті навички ніколи їм не знадобляться.