Технічне обслуговування конструкцій та інженерних систем в офісах різного типу

Незважаючи на те, що офіси можуть бути найрізноманітнішими, їх все ж можна умовно розділити на кілька категорій. Класифікація робиться з урахуванням престижності офісного приміщення, його розмірів і загального стану. Розглянемо основні типи, а також особливості їх обслуговування.

Офіси А-класа

Вони, як правило, розташовуються в центральній частині міста. Це престижні будівлі, що знаходяться в ідеальному стані. Їх прийнято оснащувати найсучаснішою технікою, включаючи систему «розумний будинок». Офіси класу «А» мають дорогу обробку, теплі підлоги, підвісні стелі та інші якісні деталі інтер’єру. Існує поділ також на підкатегорії:

  1. А1;
  2. А2;
  3. А3.

В цьому випадку в облік береться наявність додаткових зручностей в офісі: ресторану, СПА-салону, фітнес-залу і так далі. Офіси класу «А3» не мають таких доповнень.
Приміщення категорії «А» відрізняються раціональним інженерним проектуванням. Крім того, всі системи знаходяться у відмінному стані. Таким чином, технічне обслуговування систем будівель і споруд носить більше профілактичний характер.

Офіси В-класа

Зовні схожі на попередній варіант, але розташовуються, як правило, в відреставрованих будівлях. Це означає, що всі комунікації приміщення відновлені до належного стану. Правда, інженерна складова більш бідна, ніж в класі «А». Наприклад, відсутня система центрального кондиціонування. Це знижує вартість обслуговування таких офісів.
Варто відзначити, що офіс класу «А» переходить в категорію «В» після п’яти-семи років експлуатації без ремонту.

Офіси С-класа

Спочатку такі приміщення не були створені для офісних цілей. Вони найчастіше розміщуються на території фабрик і заводів, які виділяють непотрібні квадратні метри під оренду. Відмінною рисою такого варіанту є невелика вартість оренди. Відповідно, дуже комфортних умов очікувати не варто.
Комунікації можуть бути абсолютно в будь-якому стані. Залежить від виробничого об’єкта, в якому здається приміщення. Таким чином, технічне обслуговування конструкцій та інженерних систем може обійтися недешево. Справедливості заради варто сказати, що іноді все витрати за ремонт приміщення бере на себе орендодавець.

Офіси D-класа

Це застарілі приміщення, які потребують капітального ремонту і серйозному обслуговуванні. Проводка, різні інженерні комунікації – все це знаходиться в незадовільному стані. Технічне обслуговування систем будівель і споруд тут обійдеться дорожче за все.

Офіси E-класа

Приміщення, розміщені в будівлях, не пристосованих для офісів. Наприклад, напівпідвальне чи підвальне приміщення, передане в комерційне використання. Належність до даного класу визначається не станом приміщення, а його початковим походженням. Перебуваючи в відмінних кондиціях, такий офіс може бути на рівні з більш класним приміщенням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code