Класифікація плям і методи боротьби з ними

Класифікація плям і методи боротьби з ними. Всі види забруднень діляться на ті, які розчиняються у воді, та водостійкі. Також плями класифікуються за групами виходячи з походження:

  • Косметичні;
  • Харчові плями;
  • Лікарські;
  • Побутові плями;
  • Плями від продуктів обміну.

У групі харчових плям, теж є підрозділи. Сюди можна віднести: плями жирового походження, білкового, плями, які містять кислоти та плями від напоїв.
Білкові (молоко, яйця) – легко виводяться якщо вони свіжі. Досить замочити забруднення у воді або слабкому лужному розчині. Але якщо таку пляму пропрасувати праскою – то білкові забруднення стають складно виведеними.

Жирові (Соус, кров, масло) – найпоширеніший тип плям. Вивести таку пляму можна тільки відразу замочивши, так як жирові речовини, проникнувши глибоко в тканину, закріплюються там, і будь-яке зволікання тільки погіршує ситуацію. Жир при контакті з тканиною, під впливом тепла тіла розпливається і дуже добре вбирається волокнами. Старі плями навіть проходять тканину наскрізь.

Забруднення від ягід і вина слід промити теплою водою одразу після його появи. Якщо цього не зробити, то барвник набуває міцність і його можна буде видалити тільки в хімчистці, та навідь на деякі плями не дають гарантії видалення.

До косметичних плям відносяться плями, які виникають від косметичних препаратів. Сюди можна віднести: парфуми, помаду, туш для вій, лак для нігтів, рум’яна, креми для рук та обличчя, лак та гелі для укладання волосся, і багато іншого. Для кожного пункту – свій рецепт видалення, у зв’язку з тим, що основа у препаратів різна. Наприклад, візьмемо парфуми. Свіжі плями – сильно пахнуть. І видаляти їх потрібно саме в цьому стані. Чим старіше пляма від парфумів – тим важче її вивести, адже ефірні масла з часом перетворюються в складновивідне з’єднання, через процеси окислення та полімеризації.

Плями від лікарських препаратів зазвичай мають забарвлення. До них відносяться плями від зеленки та йоду, риб’ячого жиру.

До категорії побутових плям можна сміливо відносити всі ті забруднення, які трапляються з нами в процесі відпочинку або роботи. Плями від трави, масла, іржі, клею, крему для взуття та ін.

Як вивести пляму?

Щоб напевно пляму вивеси з тканини – необхідно після попередніх замочування та замивання, довірити справу професіоналам. Якщо забруднення на одязі – відвезти його до хімчистки. Якщо ж пляма з’явилася на дивані або кріслі, на шторах або килимі – викликати клінінгову компанію, у якої є арсенал чистячих і миючих засобів здатних впоратись із забрудненням будь-якого походження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code